top of page

מהם שפכים תעשייתיים?

שפכים תעשייתיים הם שפכים הנוצרים כתוצאה מפעילות תעשייתית. שפכים אלו עלולים להכיל ריכוז גבוה של מזהמים, אשר להם פוטנציאל לפגיעה בצנרת הולכת השפכים ולזיהומי מים וקרקע בסביבה.

מהם קנסות בגין שפכים תעשייתיים?

במסגרת הקמת תאגידי המים והביוב בשנים האחרונות הוענקו להם סמכויות נרחבות בכל הנוגע לתשתיות המים והביוב, כאשר בכלל זה הוענקה להם הסמכות להטיל חיובים ולגבות קנסות בגין שפכים חריגים ו/או אסורים אשר מטרתם היא להגן על תשתית הביוב הציבורית מהזרמה של חומרים מזיקים וכן לפצות על העלויות העודפות הנגרמות לתאגיד המים בעת הטיפול בשפכים חריגים.

כללים אלה מסדירים את פעילות התאגידים ברשויות המקומיות כך שמתירים להם אף לבצע ניטור ודיגום למציאת מזרימי שפכים חריגים ואסורים בבתי העסק גם טרם הזרמת השפכים למערכת הביוב. כמו כן, ישנם עסקים אשר נכללים בתוכנית הדיגום השנתית ולכן הם נדגמים באופן רציף.

הקנסות שתאגידי המים יכולים להטיל במסגרת הסמכויות שהוענקו להם יכולים להסתכם במאות אלפי שקלים ואף מיליוני שקלים בשנה! אז, אם אתם בעלים של קניון, בית מלון, קיטרינג, מסעדה, מפעל מזון או משחטה... עליכם לדעת כי אתם חייבים להזרים שפכים באיכות המותרת בחוק וחריגה ברמות זיהום מעבר לכך עשויה להביא לקנסות כבדים. 

אז כיצד אנחנו יכולים לסייע לכם להמנע מקנסות?

אנו דוגלים בתהליכים מהירים וממוקדים, לכן תהליך העבודה איתנו מתבצע כך:

בשלב הראשון, אנו מגיעים לבית העסק (הלקוח) על מנת לבצע סיור ובדיקה. בביקור זה אנו אוספים נתונים על בית העסק ותהליכי הייצור, ממפים את המתקנים והתשתיות הקיימות ובוחנים את המוקדים הבעייתיים (מנסיוננו אנו כבר יודעים לזהות אותם...). לרוב, בביקור זה כבר נבצע דיגום וניטור און ליין, אשר יאפשר לנו להבין את תמונת השפכים בכללותה.

במרבית הפעמים, לאחר ביקור אחד כבר נוכל כבר להציג עבורכם את את סקר השפכים המאפיין את שפכי העסק ואת הפתרונות האפשריים ולייעץ לכם מנסיוננו כיצד תוכלו להקטין את כמות השפכים, לשפר את איכותם ולעמוד בתקנות.

 

למעשה, תקבלו תוכנית כתובה מפורטת ובה יוצגו כל הנתונים וההסברים הדרושים על מנת לפתור את הבעיה והמלצות נוספות. לאחר קבלת סקר השפכים, נלווה אתכם עד לקבלת אישור מהרגולטור.

במידת הצורך , ניתן לבצע בדיקות נוספות ולבנות תוכנית עבודה לצרכים נוספים.

Tap water plant
Samples

השירותים שלנו

 • מציאת פתרונות בשטח לשיפור איכות השפכים.

 • ייעוץ וחוות דעת מומחה בנושא שפכים

 • מסלול מהיר לצמצום החריגות - מהפך במפגש אחד. 

 • ליווי מפעל מול הרשויות לצורך קבלת רשיון עסק או הפחתת קנסות.

 • ביצוע סקרי שפכים/פרשה טכנית.

 • דיגומים על ידי דוגם מוסמך.

10 סיבות - למה דווקא אנחנו?

 • מקצועיות – פתרון סוגיות סביבתיות דורש ידע מקצועי נרחב והיכרות מעמיקה עם טכנולוגיות חדשניות ודרישות רגולטוריות עדכניות. אנחנו עובדים עם בעלי המקצוע הטובים ביותר. כולנו בעלי תארים מתקדמים והכשרות במקומות המובילים בארץ.

 • נסיון – מאחורינו עשרות חברות מרוצות מתחומים שונים. ראינו הכל... לא תוכלו להפתיע אותנו עם בעיה שאין לה פתרון!

 • מומחיות – אנו מתמחים בתחום השפכים על היבטיו השונים, זה לא עוד משהו שאנחנו עושים....

 • התנהלות עם רשויות – אנו מבינים מה הרשויות רוצות, כי היינו שם! יש לנו נסיון ארוך שנים בתפקידים רגולטורים ניהוליים ברשויות לאיכות הסביבה ולכן אנו מבינים בדיוק כיצד לעזור לכם כך שההתנהלות מול הרשויות תהיה מהירה ופשוטה ולא תבזבזו זמן ואמצעים מיותרים.

 •  תוצאות מהירות – אצלנו אין צורך לחכות שבועות ארוכים לדוגם חיצוני שיעביר את הדיגומים למעבדה חיצונית. אנחנו דוגמים מקצועיים (בעלי רשיון) וברשותנו מעבדה ניידת!

 • אמינות – כי אנו מחוייבים לכך.

 • שקיפות – אנו מבטיחים לשקף לכם תמונת מצב אמיתית ולהציג מגוון אפשרויות יצירתיות על מנת שנוכל להגיע לפתרון המיטבי עבורכם.

 • טכנולוגיות חדשניות ועדכניות – אנו מצויידים במיטב בטכנולוגיה בתחום, המאפשרת לנו לבצע תהליכי ניטור "און ליין" ולקבל תמונת מצב בשטח.

 • זמינות – כי אנחנו חברת בוטיק, המאמינה בקשר ישיר, אישי ורצוף.

 • כי אנחנו חוסכים לכם כסף – התהליך שאנו מציעים הוא מהיר ואפקטיבי. נסיוננו מוכיח כי במקרים רבים ביקור של איש מקצוע מנוסה חוסך הקמה של תשתיות ומערכות יקרות על ידי מציאת פתרונות נקודתיים, פשוטים ליישום וזולים יותר. בנוסף, שפכים מטופלים הם שפכים שלא צוברים קנסות. ואתם מרוויחים.

סיפורים מהשטח

מפעל מזון שהופחתו בו חריגות השפכים

הגענו למפעל מזון באזור השרון שקיבל קנסות של מאות אלפי שקלים על חריגות בגין הזרמת שפכים. בדיגום שערכו הרשויות נמצאו ערכים גבוהים במיוחד של נתרן וכלורידים שהלקוח טען שהוא לא משתמש בהם בתהליכי הייצור ולא ידע כיצד הגיע לשפכיו. הספיק לנו סיור אחד, בו שאלנו את השאלות המתאימות ועברנו על תהליכי הייצור בשביל שנצליח לאתר את מקור ההזרמה של החומרים! הבנו כי החומרים נוצרו כתגובה כימית ע"י אחת המכונות בהן משתמש המפעל והצענו ללקוח פתרון פשוט ויצירתי שדרש ממנו רק פעולה פשוטה – ניתוב זרם השפכים החורג מהמכונה למיכל איסוף. כך, מצאנו פתרון שעלותו מאות שקלים בלבד והוא יחסוך ללקוח קנסות עתידיים גדולים נוספים.

מפעל באזור השרון

bottom of page